Menemen İzmir’e uzaklığı nedeni ile merkez ilçe olmasına rağmen sanki merkezden çok uzak bir ilçe gibi hissedilmektedir. Oysa Menemen lokma faaliyetleri İzmir’e özgü bütün izleri taşımaktadır. Lokmaya olan ilgi ve dağıtımın yoğunluğu İzmir’den hiçbir farklılık göstermemektedir. İzmir lokma, saray lokma, helva dökümü ve pilav dağıtımı gibi hizmetler aynı kalitede yapılmak zorundadır. Fakat bazı firmalar Menemeni varoş olarak görmekte ve verilen hizmette belirgin bir düşüş göstermektedir.

Menemen lokma dökümündeki bu farklılığın içini biraz açmak gereklidir. Bazı firmalar veya şahıslar İzmir’e olan bu uzaklığı fırsat bilip sanki Menemen halkı hiç lokma yememişçesine kalitesiz malzeme ve düşük hizmeti Menemende sunmaktadırlar. Oysa sanıldığının aksine Menemen halkı birinci sınıf lokmanın da lokma döküntüsünün de ne olduğu hakkında ayrıntılı bilgiye sahiptir.

Menemen lokma malzemesi nasıl olmalı

Kullanılan malzemenin kalitesiz ve ikinci sınıf olması bir yana hem lokma üretimindeki özensizlik hem de dağıtımdaki başıbozukluk genel anlamda Menemen lokma firmalarının adına da leke sürmektedir. Oysa sapla samanı ayırmak gereklidir. Bu anlamda iyi bir İzmir lokma dökümü yapan firma ile korsan denilebilecek bu firmaları ayırt etmek gereklidir.

İyi bir Menemen lokmacı İzmir lokma üretiminde gerekli olan un, yağ ve şekerin en iyisini kullanan lokmacıdır. En iyi malzemeyi tanıyan bilen ve bu malzemeyi ürünlerinde kullanmaktan vaz geçmeyen kişidir. Kötü bir lokmacı ise bırakın kaliteli malzeme kullanmayı ikinci sınıf malzemeye bile korkarak yaklaşan firmadır. Ürünlerinde son kullanma tarihi geçmiş malzemeleri bile rahatlıkla kullanmaktadır.

Menemen Lokma Fiyatı

Hal böyle olunca Menemen lokma fiyatları da oldukça farklılık göstermektedir. Birisi kalitesiz malzeme ile düşük bir hizmet kalitesi sunmakta öte yanda birinci sınıf malzemelerle kaliteli leziz ve sağlıklı bir lokma dökümü yapılmaktadır. İkisi arasında uçurum sayılmayacak bir fiyat farkı olmasına karşın insanların daha ucuza yönelmesi de oldukça üzücü bir durumdur.

Menemen lokma fiyatı alacak olan vatandaşlarımızın dikkat etmeleri gereken ince bir nokta vardır. Buda lokma fiyatı alırken firmaya hangi malzemeleri ve ne kadarlık bir malzeme kullanımı ile yapıldığını sormaları gerekmektedir.

Menemen’de lokmacı arayışında olanların pek dikkat etmediği bu konu kendilerine kötü bir hizmet olarak dönmektedir. Bu yüzden de burada lokma dağıtımı yaptıracak vatandaşlar eğer iyi bir hizmet almak istiyorlarsa bu konuya özen göstermeleri gerekmektedir.

Menemen Lokmacı

Menemen’de bir yakınını kaybeden vatandaşlarımız güzel bir lokma dağıtımı yaptırmak istemeleri en doğal haklarıdır. Fakat net üzerinde karşılarına çıkan firmaların böyle bir dertleri bulunmamaktadır. Bu firmalar daha çok reklam ile sürekli yeni bir müşteri arayışı içerisindedirler. Bunların referanslarını sorduğunuzda size doğru dürüst bir cevap veremeyeceklerdir.

Güzel bir Menemen lokmacı firması arıyor iseniz ilk olarak referanslarını sorgulayarak işe başlamalısınız. Bu başka kimlerin lokma döktürdüğünü değil firmanın yapmış olduğu işe sahip çıkıp çıkmadığının bir göstergesidir. Bu yüzden korsan firmaların referansları kısmı yoktur. Bu firmaların ön plana çıkmak için yaptıkları tek şey ucuz lokmacı etiketi ile olmaktadır.

Menemen’de Lokma Dağıtımı

Menemen’de lokma dağıtımını yapan firma sayısı İzmir lokma firmalarına göre oldukça az sayıdadır. Burada lokma dağıtımı teknik olarak oldukça kolay olmasına karşın firmaların buraya gelmek istememesinin bir nedeni vardır. Burası İzmir şehir merkezine oldukça uzak bir mesafededir. Her ne kadar haritaya baktığınızda İzmir ile bütünleşmiş görünse dahi buraya geliş masrafı oldukça fazla olabilmektedir.

Menemen’de lokma dağıtımı eğer doğru yerde yapılır ise lokmacı firması için de oldukça keyif veren bir işlemdir. Burada lokma dağıtımı yapan firmaların belki de hiç dikkat etmediği bir konudur. Oysa lokmacının dağıtım esnasında keyif alması demek buradaki işin lezzetinin ve akıcılığının da artması anlamına gelmektedir.

Sağlıklı Ve Temiz Lokma Dağıtımı

Menemen’de lokma dağıtımı yaptırmak isteyen hayırsever vatandaşlarımızın tek dertleri sağlıklı ve temiz bir dağıtımın yapılmasıdır. Bunu sağlayacak olan firma ise de denetlemesi gereken kişi hayır sahibidir. Sağlıklı ve temiz bir dağıtımının yapılıp yapılmadığını denetlemek oldukça basit bir işlemdir.

Bir kere firmaya hangi ürünleri ve kullandığı ürünlerin son kullanma tarihlerini sorunuz. Bu sağlıklı bir üretimin başlangıcı için şarttır. Daha sonra hem çalışanların hem de aracın içini bir göz gezdirin buda size temizlik hakkında önemli ipuçları verecektir.

Biz uzun yıllardan beri sağlıklı ve temiz bir lokma dağıtımı yapıyoruz. Bizi istediğiniz gibi denetleyebilir ve sorgulayabilirsiniz. Sizde sağlıklı bir lokma dağıtımı yaptırmak isterseniz İzmir lokma iletişim sayfamızdan bizimle temasa geçerek randevu alabilirsiniz.

Menemen lokma