Ege bölgesinde sıkça rastlanılan lokma tatlısı İzmir’de adeta pik yapmakta, yaz aylarında neredeyse her sokak başında lokma dağıtımı ile karşılaşılmaktadır. Kolay ve basit gibi gözüken ama işi bilmeyen ustanın elinde hiçbir şeye benzemeyen fakat maharetli ellerde lezzet şölenine dönüşen bu tatlı İzmir lokma tatlısından başka bir şey değildir. Un yağ ve şekeri karıştırarak tatlı yapmak bu kadar basit olsaydı her yer lokma tatlıcısından geçilmez olurdu. Burada önemli olan hangi oranlarda un ve maya kullanılacağını bilmek gereklidir. Hangi aşamada kızartmaya başlanılması gerektiği ve elbette şerbetin kıvamının nasıl olması gerektiği oldukça önemlidir.
İzmir lokma basit bir tatlı değildir. Bir hayıra aracılık eden manevi anlamları olan bir tatlıdır. Lokma dağıtan kişinin tek beklentisi bir dua almaktır. Bu da işini iyi bilen ustaların yaptığı tatlının dağıtılması ile mümkün olmaktadır.
Son zamanlarda oldukça sık rastlanılan bir durumda başına her külahı geçiren kendini lokma ustası olarak tanıtmaya başlamıştır. Oysa İzmir lokma ustası olmak öyle sanıldığı gibi hiç te kolay değildir. Bunların başında bu işi severek yapmak gelmektedir. İnsanları severek güler yüzlü bir şekilde dağıtımı gerçekleştirmek gereklidir. Yoksa eskilerin dediği gibi elin bal satıyor yüzün sirke olan şahısların bu işi yapabilmelerine olanak yoktur. Hiç kimse bedava dahi olsa bu insanların elinden bir şey almak istemezler.

İzmir Lokma Dökümü

izmir lokmaPek çok ölümün ardından, bir işyeri açılışında veya bir yuva kurulurken çevrenizdeki insanların dualarının iyi niyetlerinin ve güzel temennilerinin sizle birlikte olması kadar güzel bir şey yoktur. İzmir lokma dökümü için yüzlerce sebep bulunur. Burada önemli olan bu işi hakkı ile yerine getirebilmektir.
Firmamız kaliteli malzemeden yapılmış lokmayı dini müzikler eşliğinde güler yüzlü personel ile halka ikram etmektedirler. İzmir’in hangi semti olduğunun ya da ne kadarlık bir miktar olduğunun bizim için hiçbir önemi yoktur. Hangi amaç için dağıtıldığının da bizim için bir önemi yoktur. Bizim için önemli olan tek şey almış olduğumuz ücretin hakkını vererek güzel, kaliteli ve lezzetli bir İzmir lokma dağıtımını güler yüzlü bir şekilde yapmaktır.

İzmir Lokma Dağıtımı

İzmir lokma dağıtımıPek çok ölümün ardından, bir işyeri açılışında veya bir yuva kurulurken çevrenizdeki insanların dualarının iyi niyetlerinin ve güzel temennilerinin sizle birlikte olması kadar güzel bir şey yoktur. İzmir lokma dökümü için yüzlerce sebep bulunur. Burada önemli olan bu işi hakkı ile yerine getirebilmektir.

Firmamız kaliteli malzemeden yapılmış lokmayı dini müzikler eşliğinde güler yüzlü personel ile halka ikram etmektedirler. İzmir’in hangi semti olduğunun ya da ne kadarlık bir miktar olduğunun bizim için hiçbir önemi yoktur. Hangi amaç için dağıtıldığının da bizim için bir önemi yoktur. Bizim için önemli olan almış olduğumuz paranın karşılığını vererek düzgün, kaliteli ve lezzetli bir İzmir lokma dağıtımını güler yüzlü bir şekilde yapmaktır.

İzmir lokma dökümü yaptıracak vatandaşlarımızın birkaç hususa dikkat etmesi gerekmektedir. Bir kere dökümü yapacak firmanın sağlıklı ve temiz çalıştığından emin olmak gerekir. Herkes lokma dökebilir fakat önemli olan insan sağlığına zarar verecek etkenlerden kaçınmaktır. Buda esasında oldukça basit ilkelerle belirlenmiştir. Bir kere kullandığınız ürünlerin taze ve kaliteli olmasına özen göstermeniz gerekir. Bir diğer etkende çalışma alanınızın temiz olmasıdır. Bunlarda iyi bir firma seçimi ile mümkün olmaktadır.

İzmir Lokma Döktürmek

İzmir lokma döktürmekİzmir lokma döktürmek geçmişi çok eskilere dayanan paylaşım ve dayanışmayı simgeleyen bir deyimdir. Geçmişten günümüze kadar ne deyimin ne de deyimin anlattığının hiçbir değişikliğe uğramadan gelmesi üzerinde düşünülmesi gereken bir olgudur. Neden bazı gelenek ve görenekler tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolup giderken bu gelenek hele de son zamanlarda gittikçe yaygınlaşmakta ve her yerde kendini göstermektedir.

Bir kere lokma döktürmek hem maddi hem de manevi yönü olan bir işlemler sonucudur. İnsanlara hiçbir karşılık beklemeksizin bir yiyecek sunmak ve bir dua etmesini beklemektir. Birçok kişi dua bile etmeyebilir fakat hayır sahibi için bunun bir önemi yoktur. Çünkü eğer dağıtığı yiyeceği almış yemiş ve beğenmiş ise elbette bunun bana manevi bir dönüşü olacaktır diye düşünür. Burada önemli olanın sizde takdir esersiniz ki insanların yediği tatlıyı beğenmesidir. Çünkü kötü yapılmış bir tatlıyla da insanlar dua edebilir fakat gerçekten işin tam yapılması anlamında tatlının lezzetinin yerinde olması çok önemlidir.

Ülkemiz son on beş yirmi yıllık bir süreçte farklı bir sosyal kültürel değişimlere gebe olmuştur. Bazı geleneklerimiz yok olmaya yüz tutmuş yeni gelenekler yaratılmaya çalışılmıştır. Eski geleneklerden olan İzmir lokma döktürmek ise sadece İzmir’de değil her yerde görülmeye ve yaygınlaşmaya başlamıştır.

İzmir Lokma Firması

İzmir lokma firmasıİster lokma, isterseniz de pilav dökümü yaptırın iyi bir İzmir lokma firması bulmanız çok önemlidir. Yukarda kabaca iki ölçütten bahsettik şimdi bunları biraz daha açalım. Böylece siz nasıl bir firma arayacağınız konusunda belirsizlikle değil de ne istediğinizi bilerek internet sitelerini gezeceksiniz. Her şeyin başı sağlık diyerek sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurgulayalım. Sağlıklı bir yiyecek üretmenin yolu da taze ve kaliteli ürünler ve azami temizlik ile mümkündür. Birçok firma daha uygun olduğu gerekçesi ile ikinci kalite ürünleri kullanmakta bir sakınca görmez oysa bu ürünlerin hem sağlık açısından hem de lezzet olarak olumsuz bir takım özellikleri bilinmektedir.

İzmir lokma firması arayışında olanların belki de dile getirmedikleri ama bilinçaltında bir şekilde kabul ettikleri bir gerçekte ustanın iyi olmasıdır. Eğer zaten bizle daha önce bir şekilde karşılaşmış lokmamızın tadına bakmış veya bir dağıtım yaptırmış iseniz yaptığımız işin ne kadar sağlıklı ve lezzetli olduğunu biliyorsunuzdur. Biz burada bizimle daha önceden çalışmamış olanlara birkaç kelime ile kendimizi anlatmaya çalışalım. Dini değerlere saygılı, gelenek ve göreneklerini içselleştirmiş, temiz ve güler yüzlü bir ekip anlayışı ile çalışmaktayız.

Önceden randevu almak şartı ile her yer ve zamanda mobil araçlarımızla lezzetli ve sağlıklı lokmalarımızı sizde hayırlarınız için kullanabilirsiniz. Kültürümüzün güzel ve sağlıklı bir şekilde yerine getirmek için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Neden Lokma Firması

neden lokma firmasıEskiden bir ölünün arkasından ya da bir bebeğin dünyaya gelişini kutlamak için evlerde yapılan bu organizasyon şimdi bambaşka bir boyuta bürünmüştür. Yapılan tatlı içerik ve sunum olarak birebir aynıdır. Aradaki fark yapılış tarzı artık son derece profesyonel bir şekle bürünmüştür. Eskiden kesinlikle beş on kişinin ancak altından kalkabildiği bu gelenek artık son derece modern araç ve makinelerle iki kişi tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir.

Eskiden devasa kazanlar bulunur altına odun ateşi yakılır. Bir kişi hamuru yaparken diğer kızartmasını yapar. Başka biri dağıtım yaparken diğer bir kişide bulaşıkları yıkardı. Günümüzde ise İzmir lokma firması tam teçhizatlı aracı ile lokmanın dağıtılacağı yere gelip makinelerde yapılan hamuru, dev kazanlarda kızartarak sunuma hazır hale getirmektedir. Bir diğer kişi de şerbetlendirerek plastik tabaklarda servis yapmaktadır. Taze, sıcak ve seri bir şekilde lokma dağıtımı gerçekleşmektedir.

İzmir’de lokma dağıtım fiyatları oldukça ekonomik olup hemen her bütçeye göre bir dağıtım paketi bulunmaktadır. Hal böyle olunca artık kimse evinde lokma yapıp dağıtım işine girişmemektedir. Eğer ben elimle misafirlerime sunmak istiyorum derseniz de firma ile görüşüp size bu olanağı sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Profesyonel İzmir Lokma Firması

profesyonel İzmir lokma firmasıTeknolojideki gelişmeye bağlı olarak artık insanların kendilerinin lokma dökmediğini başkalarına bu işi yaptırdığını söyledik. Teknolojideki bu gelişme ister istemez sektöre birçok yeni kişi ya da kuruluşların katılmasını sağlamaktadır. Kimisi bu işi bir ustanın yanında öğrenip kendi işim olsun diyerek girmiş kimisi ise ne iş yapacağını bilmediği için ben bu işi yaparım diye girmiştir. Eğer bu işte daha öncesinden bir geçmişiniz yok ise oldukça zorlanacağınız aşikardır.

Profesyonel İzmir lokma firması olarak korsan firmalar ve amatörlere karşı dikkatli olmanızı dileriz. Hayrınızın karşılığını almak için işini hakkı ile yapan firmaları tercih etmeniz hem sizin için hem de kaliteli bir lokma sektörünün gelişmesi için önemlidir.