İzmir lokma1979 yılında baba mesleği olarak başlamış olduğumuz Lokma tatlısı sevdamız, bütün sorumluluğu üstlenmeyle birlikte aile işi olarak çok farklı yerlere gelmiş bulunmaktayız. Azeri unlu mamuller firmasının kuruluşu ile birlikte Karabağlar’da bir fırın faaliyete soktuk. Karabağlar’daki bu fırından çıkan ürünlerimiz İzmir’in değişik noktalarında halka kavuşmaktadır. Ayrıca Güzelyalı parkı içinde yer alan Pastanemizde de siz değerli müşterilere hizmet vermekteyiz. Unlu mamullerdeki başarımızın yanı sıra Lokma tatlısı, Helva dağıtımı ve tavuklu pilav yapıp dağıtımını sağlamaktayız.

Lokmalarımızın şerbetinde Konya şeker, Sıvı yağında Orkide markasını ve ununda ise Oba un markası ile üretmekteyiz. Firmamız ürünlerinde kullandığı bütün malzemeleri her zaman için özenle seçilmektedir. Almış olduğumuz geri bildirimler de de ne kadar doğru seçimler yaptığımızı göstermektedir.

Düzgün Lokma Dağıtımı

Firmamız İzmir lokma firmaları arasında birinci sınıf bir lokma dağıtım hizmeti vermesi ile bilinmektedir. Bunu sağlamada kurumsal anlayışa sahip olmanın etkisi çok büyüktür. Bir hizmet şirketinin verdiği hizmetin kalitesi ile ilgili bir şikayet söz konusu olduğunda, müşterinin geri verebileceği bir şey ve şikayetini dinleyebilecek bir sorumlu bulunmaktadır.

Müşteri, eğer iyi bir hizmet almıyor ise tepki olarak bu lokmacı ile çalışmaktan vaz geçecektir. Lokma hizmeti veren firma, sonunda müşteri ve pazar payının azaldığını fark edecektir. Fakat bu uyarı geldiği zaman çok geç olacak ve artık mevcut durumu düzeltmek hemen hemen imkansız olacaktır. Firma hangi müşterilerin kendi hizmetlerinden faydalandığını, hangilerinin iyi hizmet alamadığını ve bir daha kendileri ile çalışmaya karar verdiğini bilemeyecektir.

Garantili Lokma Dağıtımı

Bazı İzmir lokma firmaları lokma dağıtımlarında kaliteli hizmet garantisi vermektedirler. Müşterilere servis için ödedikleri ücreti ve hatta bu ücretin belli bir yüzde fazlalığını geri ödemeyi taahhüt eden firmalar, bu yöntemle birçok avantaj da kazanmaktadır. Her şeyden önce, alınan hizmetin garantisi, hizmetten memnun olmadığı için kaybedilecek bir müşteri zinciri anlamına gelmektedir.

İkinci olarak lokma firması, hizmetlerindeki hatalar hakkında ön uyarılar alarak bu hataları düzeltecek tedbirleri uygulamaya koyabilmektedir. Son olarak da müşteriye hizmeti veren kişiler, firmanın hizmet garantisi verdiğini bildikleri için müşteri şikayetine neden olacak bir hata yapmamaya gayret etmektedirler. Böylece hizmet garantisi veren firmalar, maliyetlerini daha da arttırmaktadırlar.

Lokma Fiyat Politikamız

Zaman, ilgi ve kalite öğelerine bu kadar önem verildikten sonra müşterilerin hala fiyata da önem verip vermediğini merak edenler olabilir. Emin olabilirsiniz ki bir firma ister düşük maliyet, ister farklılaşma stratejisi uygulasın, müşteriler her zaman ürün ve hizmetler için ödeyecekleri fiyata önem vereceklerdir. Fiyatın satın alma kararını etkileyen en önemli unsur olduğu pazar kesimlerinde, firmalar kendilerinin ve rakiplerinin net satış fiyatlarını izleyebilirler.

Eğer ürün veya hizmet birçok rakibin katıldığı ihaleler yoluyla satılmışsa, özellikle hedef kesimlerde kazanılan ihalelerin yüzdesi firmanın fiyatlarının rakiplerinin fiyatlarına olan rekabet gücünün bir göstergesi olacaktır. Lokma fiyat politikamız bu çerçeve etrafında şekillenmektedir.

İzmir Lokma Vizyonumuz

Fiyat duyarlılığı fazla olan müşteriler bile, ürün ve hizmetlerinin tedarik ve kullanımı daha düşük maliyetler gerektiren üreticileri tercih edebilir. Fiyat ve maliyet arasında bir fark olmadığını düşünebilirsiniz. Ama aslında bu iki terim arasında çok önemli farklılıklar mevcuttur. Örneğin, ürettiği malların çok önemli bir parçası olan bir maddeyi başka bir üreticiden temin etmekte olan bir işletmeyi ele alalım.

Düşük fiyat önerdiği halde çok yüksek miktarlarda sipariş verilmesi gerektiği için geniş depolama alanlarına ve kaynaklarına, ayrıca büyük miktarda sermayenin bu mallara bağlanmasına ihtiyaç duyulur. Ayrıca düşük fiyat veren tedarikçinin malları garantili veya satın alan işletmenin istediği standartları uygun olmayabilir.

Bu nedenle bu malları satın alan firma, gelen malların kalite kontrolünü yapmak, hatalı olanları ayırıp geri göndermek ve yeni mallarla değiştirilmesini talep etmek zorundadır. Düşük fiyat veren üreticinin zamanında teslimat yapabilecek kapasitesi de olmayabilir. Eğer vizyon sahibi bir firma değilseniz yukarıda yazmış olduğumuz karmaşanın içerisinden çıkmanız mümkün değildir.