izmir lokmaOtuz yıla yakın bir süredir İzmir’de faaliyet gösteren firmamız sağlıklı ve nefis lokmalarını müşterilerine en uygun bir fiyatla sunmaya çalışmaktadır. İzmir lokma fiyatı denince akla ilk gelen ucuzluk olmaktadır. Hâlbuki ilk akla gelmesi gereken lokmanın kalitesine göre bir fiyatı olduğudur.  Firmamız kaliteli lokma dökmek için birinci sınıf malzeme kullanmaktadır. Firmamız en kaliteli un markaları ile çalışmaktadır. Yağın ve şekerin de en kalitelisini kullanmaktayız. Lokma dökümünde yılların deneyimi ile yoğrulmuş ustalarımız son teknolojiye sahip cihazlarla el değmeden hamuru hazırlayıp gene el değmeden tatlıyı kızartmaktadırlar. İzmir lokma fiyatı şehir içinde her yerde aynıdır. Ama şehir dışına çıkıldığında fiyat farklı olabilmektedir. En son cihazlarla donatılmış araçlarımız hiçbir eksiği olmadan tam takım hizmet vermektedir.

İzmir lokma fiyatı belirlenirken yukarda saydığımız kıstasların yanında personelin güler yüzlü ve sağlığa uygun bir şekilde çalışmasını katmak gerekmektedir. Müşterilerimiz dilerlerse dağıtım esnasında yardım edebiliyorlar. Daha çok manevi hazzı üst seviyelere çıkarmak isteyen müşterilerimiz böyle bir yolu tercih edebilmekteler fakat işin aslında hiçbir şeye karışmak zorunda değiller.

İzmir lokma fiyatı sünnet töreni olması, iş yeri açılışı olması veya ölen birinin arkasından dökülen lokma olmasına bağlı değildir. Cenaze için dağıtılan bir tatlı da elbette ki uygulamalarımızda bir takım farklılıklar görülebilmektedir. Cenaze için dağıtılan bir tatlıyı gülerek dağıtamazsınız oldukça ciddi bir ifade takınmak zorundasınızdır. Aynı şekilde bir iş yeri açılışında da güler yüzlü olmak zorundasınızdır.

İzmir lokma fiyatı neye göre belirlenmektedir sorusunun esas cevabı ise yapılan tatlının miktarı ve dağıtılacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Ne kadar kişi sayısı artarsa kullanılacak olan malzemede artacağından dolayı fiyatı doğal olarak artmaktadır.

Saray Lokma Fiyatı Farklı Mı?

Saray lokma ya da fındık lokma fiyatları İzmir lokma fiyatı ile aynıdır. Yani 300 kişilik saray lokma ile 300 kişilik İzmir lokma fiyatı aynıdır. Lokma fiyatları belirlenirken lokmanın şekli bir farklılık göstermez. Eskiden elle döküm yapılır iken İzmir lokmanın maharet isteyen bir döküm şekli olduğu için diğerlerinden biraz daha yüksek bir fiyata sahip olabiliyordu. Fakat günümüzde lokma döküm makineleri sayesinde bütün lokma çeşitleri aynı işçilik ile yapılmaktadır. Dolayısı ile her hangi bir fiyat farkı da bulunmamaktadır.

Ülkemiz dışa bağımlı bir ekonomi modeli uyguladığı için benzine gelen bir zam ya da döviz kurlarının artışı pek çok sektör gibi bizi de olumsuz etkilemektedir. Yukarda bahsettiğimiz ikiliden birisinin artması halinde una, şekere ve yağa zam gelmektedir. Bu üçlü de bizim hem temel hem de neredeyse bütün malzemelerimizi oluşturmaktadır. Böyle olunca da ister istemez bizde lokma fiyatlarımızı tekrar düzenlemek zorunda kalıyoruz. Her ne kadar malzemeye gelen zammı birebir yansıtmamaya çalışsak da müşterilerimiz bu fiyat artışından rahatsız olmaktadırlar.

Hayır Lokması Fiyatı

izmir saray lokma dağıtımıYukarıda da söylediğimiz gibi malzemelere gelen fiyat artışını biz olduğu gibi kendi fiyatlarımıza yansıtmıyoruz. Küçük dokunuşlarla kelimenin tam anlamı ile düzeltmeler yapıyoruz. Her gelen zamdan sonra ne yazık ki bizim karımız daha da azalmaktadır. Biz doğrudan bu zammı kendi fiyatlarımıza sektörün yapısı gereği yansıtamıyoruz. Çünkü bizim müşteri kitlemiz hayır sahibi insanlardan oluşmaktadır. Bizde bu insanlara bir yardım veya destek olması açısından mümkün mertebe fiyatlarla oynamamaya çalışıyoruz.

Herhangi bir tatlıcıya gittiğinizde bir tabak lokma yediğinizde farklı şehirlerde değişmekle beraber 8-10 TL civarında bir ücret ödersiniz. Hayır için bir lokma döktürmek isteyen bir kişiye bu fiyattan rakam verdiğinizde lokma döktürenlerin sayısı onda bire düşer. Hayır lokma fiyatı uygun olmak zorundadır. Burada toptan bir satış söz konusu olup tek bir kişiye verilen fiyat söz konusu olamaz. Burada lokma dağıtımında kullanılan malzeme ve işçiliğe küçük bir kar koyarak fiyat verilmesi söz konusudur.

İzmir Lokma Fiyatı Alırken Dikkat Edilecekler

Lokma fiyatı alırken insanlar genelde ucuz olması ile ilgilenmektedirler. Oysa doğrudan bir fiyat sorgulamak pek çok şeyin göz ardı edilmesi anlamına gelmektedir. Doğrudan fiyat sorgulayan vatandaşlarımız hele ki ucuz lokma fiyatı arayarak firmaya ulaşmış ise tamamen alacağı hizmet konusunda firmanın insafına kalmış oluyor. Bunu neden söylediğimize gelirsek ucuz lokma fiyatı arayan insanların başka bir dertleri yokmuş gibi görünmektedir.

Lokma fiyatı alırken ucuz ya da değil önemli olan nasıl bir hizmet aldığınızın sorgulanmasıdır. Yani kaç kişilik lokma için anlaştınız ise onun yerine getirilmesidir. Ucuz lokma fiyatı verenler ise ya kişi sayısında bir azalma yapmaktalar. Ya da kullanılan malzemenin kalitesini düşürmektedirler. Bu yüzden lokma fiyatı alırken kişi sayısının üstüne basa basa durmanız önemlidir.

Lokma fiyatı alırken genelde biz müşterilerimize ilk olarak nerede döktürmek istediklerini sormaktayız. Bu neden önemlidir derseniz. Bildiğiniz gibi bizim hizmet bölgemiz yukarıda Foça aşağıda Kuşadası hatta Aydın’a kadar hizmet vermekteyiz. Fakat bu yerlere gidişimiz maliyeti arttırmaktadır. Bu yüzden de buralarda lokma döktürecek vatandaşlarımıza İzmir lokma dökümünde olduğu gibi fiyat vermiyoruz. Buralarda ayrıca bir yol ücreti alınmaktadır.

Ekonomik Lokma Dökümü

Yukarıdaki yazımızda ucuz lokma dökümünün dezavantajlarını söyledik. Peki, ekonomik lokma fiyatı nedir? Ekonomik lokma hemen her bütçeden insanın gönül rahatlığıyla lokma döktürmesidir. Bizim fiyatlarımız çok yüksek değildir. Bizde 300 kişilik lokma denildiğinde 300 kişilik lokma dökümü gerçekleşir. Fazlası vardır eksiği yoktur. Biz lokma dökümünün bütün gereklerini yerine tam olarak getirmekteyiz. Öyle bazılarının dediği gibi 300 kişilik lokma diyerek 100 kişilik lokma dağıtımı söz konusu değildir.

Bu bilgiler ışığında aşağıda kişi sayısına göre bir fiyat tablosu ortaya çıkmaktadır.

300   kişilik İzmir lokma fiyatı : 800 TL

400   kişilik İzmir lokma fiyatı : 900 TL

500   kişilik: 1000 TL

1000 kişilik  1450 TL

Herşey dahil fiyatlarımızdır.

İzmir lokma fiyatı