İzmir helva dağıtımıİzmir helva dökümü son birkaç yılda gelişen bir iş kolu olarak göze çarpmaktadır. Birçok lokma firmasının üretip dağıtımını gerçekleştirdiği helva dökümü uygun fiyatı hafif ve lezzetli oluşu ile İzmirli hayırseverlerin beğenisini kazanmaktadır. Firmamızın yapmış olduğu bu tatlının bu kadar beğenilmesindeki sır nedir sorusunun cevabını bu yazıyı okuduğunuzda anlayacaksınız.

Helva kelimesi bize Arapçadan geçtiği tahmin edilmektedir. Arapça tatlı, güzel anlamından bizim dilimize evrimleşmiş olması muhtemeldir. Helva tüm Ortadoğu ülkelerinde rastlanılan bir tatlı olup irmik unu, şeker ve yağın karışımından oluşan basit bir tatlıdır. Ülkemizde birçok farklı şekillerde yapılmakta olup içine konulan ekstra malzemeler ile isimlendirilmektedir.

Eskilerden beri oluşagelen irmik tatlısı dağıtma geleneği günümüzde bizim sayemizde hayır sahibinin eli dahi değmeden yapımı ve dağıtımı gerçekleşmektedir. Firmamız istenilen yer ve zamanda istenilen miktar ya da kişi kadar İzmir helva dökümü gerçekleştirmektedir. Bütün hijyen standartlarına bağlı kalarak ve de son derece lezzetli bir tatlı sunumu gerçekleştirmekteyiz. Firmamızın etkinlik alanları İzmir ve çevresi ile sınırlı olmayıp yol bedeli karşılandığında her yere gitmekteyiz.

Kampanyalı İzmir helva dökümü

Firmamız sağlık bakanlığı onaylı malzemeler ile hijyen kurallarına uygun olarak üretim ve dağıtım yapmaktadır. Hangi amaç olursa olsun bizim hizmet kalitemizde her hangi bir değişiklik söz konusu olmamaktadır. İster bir işyeri açılışı olsun, isterse bir ölünün kırkı olsun bizim kalitemizde en ufak bir değişiklik olmamaktadır. Bizim üretimimiz açısından oluşan tek farklılık ne kadarlık ve ya kaç kişilik bir üretim yapacağımızdır.

Firmamızın üretip dağıttığı lokma istenirse ilahi müzik eşliğinde yapılmaktadır. Bu tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda oluşabilecek bir etkinliktir. Üzerinin süslemesi yanında her hangi ek bir dağıtımın yapılması tamamen sizin isteğinize bağlıdır. İzmir helva dökümü yaptırmak için en doğru adreste bulunduğunuzu hatırlatalım ve tek yapmanız gerekenin bizimle irtibata geçmek olduğunu belirtelim.

Ne İçin Helva Dağıtımı Yapılır

Helva dağıtımı daha çok cenazelerde yapılmasına karşın, mutlu olaylarda da be etkinlik pekala yapılabilmektedir. Örneğin yeni bir mağaza açılışı ya da yeni bir bebeğin dünyaya gelmesi, bir çiftin hayatlarını birleştirmek istemesi, çocuğunuzun bir başarıya imza atması, çocuğunuzun askerden dönmesi veya üniversiteyi bitirmesi daha birçok neden helva dağıtımı için geçerli olmaktadır. Helva dağıtımı bir sonuç değil aslında bir nedendir.

Helva dağıtımı sadece İzmir’e özgü bir olay değildir. Tüm Anadolu hatta tüm orta doğuda bu tatlının yapılıp dağıtıldığı bilinmektedir. Esasında tıpkı lokmada olduğu gibi helva dayanışma ve paylaşımın bir simgesidir. Bundan dolayıdır ki bu topraklarda oldukça rağbet görmektedir. Burada amaç insanların helva yemesi değildir. Burada amaç insanların bir gönül birlikteliğinin olduğunun gösterilmesidir.

Hayır İçin Helva Dağıtımı

helva dağıtımı İzmirYukarıda da söylediğimiz gibi helva dağıtımı bir amaç değil bir araçtır. Bu coğrafyanın insanları acı günlerinde tatlı günlerinde duygularını paylaşmak için helva dağıtımı yaptırırlar. Hem insanların ağızları tatlansın hem de gönül birlikteliği sağlansın diyedir. Helva dağıtımı yapmanın esas amacı bir iyilik yapmak bir hayır işlemektir. Karşılığında beklenen bir hayır duası iyi dilek temennileridir. İnsanla bu şekilde kendilerini daha iyi hissetmektedirler.

Hayır için helva dağıtımı artık insanların kendi ellerinden çıkmış bu işi profesyonel bir şekilde yapan firmalar tarafından yerine getirilmektedir. Siz sadece firmaya kaç kişilik, nerede ve ne zaman bir dağıtım yaptırmak istediğinizi söylüyorsunuz. Gerisini biz profesyonel bir şekilde yerine getirmekteyiz. Fakat burada bir hatırlatma yapalım çalışacağınız firmayı iyi seçmeniz gerekmektedir. Yoksa yapacağınız hayır boşa gideceği gibi paranızla rezil olmanız da söz konusudur.

Biz helva dağıtımında birinci sınıf malzemeler kullanmaktayız. Ürünlerimizde hiçbir şekilde bayat, kalitesiz ve helal olmayan marka ve çeşitleri kullanmamaktayız. Biz yapılan işin manevi yönünün ve geleneklerinin ne olduğunu çok iyi bilen bir firmayız. Bizim için her zaman önemli olan hayır sahibinin dileğinin yerine getirilmesidir. Bütün personelimiz bu felsefe doğrultusunda eğitimden geçmektedir.

Hayra Helva Dağıtım Organizasyonu

Hayır sahibi vatandaşlarımız yapılan işin kalitesini ilk başlarda pek sorgulamazlar. Fakat kalitesiz bir hizmet aldıklarında da bunu fark ederler. Hayır sahibi demek naif bir insan demektir. Bunu bilen bazı uyanıklar ise bu durumu suistimal etmektedirler. Nasıl olsa hayır sahibi sesini çıkarmaz diyerek ya geç gelirler. Ya dağıtımları istenen tazelikte ve sıcaklıkta değildir. Ya da belirlenen miktarın altında bir dağıtım yapmaktadırlar. Bu tür firmalar karşı yapılacak en iyi şey bunları teşhir edip hiçbir şekilde iş almamasını sağlamaktır.

Hayır için helva dağıtımı organizasyonu yaptıracak vatandaşların tek yapmaları gereken sadece bize ulaşmaktır. Helvanın malzemelerinin alınıp, pişirilmesi, dağıtım yerine getirilmesi ve dağıtımın yapılması tamamen bize aittir. Siz hiçbir şekilde bu süreçte elinizi vurmuyorsunuz ekstra bir ücret ödemiyorsunuz. Tek yapmanız gereken misafirlerinizle yakından ilgilenmek ve bizi denetlemektir. Bizim sizden tek isteğimiz helva dağıtımı yaptıracağınızı mümkün olan en erken bir şekilde bize haber vermektir. Çünkü gereken hazırlığın yapılması zaman almaktadır.

Helva Dağıtımı Uyarıları

Helva dağıtımı yaptıracak vatandaşlarımızın her şeyden önce profesyonel firmalar tarafından işlerini yaptırmaları önemlidir. Profesyonel olmayan firmaların işi eline yüzüne bulaştırmalarının yanı sıra hayır sahibinin memnuniyetsizliğini ve bir takım sağlık sorunlarına yol açabileceği unutulmamalıdır. Günümüzde helva dağıtımını İzmir lokma firmaları tarafından yapılmaktadır. Lokmada olduğu gibi burada da korsan ya da merdiven altı firmaların yaptıkları işler sıkıntı yaratmaktadır.

Korsan firmalar ile çalışan vatandaşların en çok şikayet ettikleri konuların başında anlaşılan zamana ve miktara uymamalarıdır. Bunun yanı sıra lezzetsiz ve sağlıksız üretim yaptıkları da sıkça duyulmaktadır. Biz yıllardan beri birinci sınıf bir helva dağıtım hizmeti vermekteyiz. Şimdiye kadar memnun olan müşterilerimiz de bunun bir ispatıdır. Sizde sağlıklı ve lezzetli bir helva dağıtımı istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçiniz.

İzmir helva dökümü