Ülkemizde bir çok tatlı çeşidi bulunmaktadır. Bu tatlılar tüm ülkede tüketildiği gibi sadece yöresel olarak tüketilen daha doğrusu o yöreden çıkıp tüm ülkeye mal olan yada tam tersi olarak tüm ülkede bilinen ama sadece bir yörede oldukça sık tüketilebilmektedir. Gümüldür lokma da tam da böyle bir tatlıdır. Daha çok İzmir lokma olarak bilinmesine karşın Gümüldür’de özellikle yaz aylarında çokça tüketilmektedir.

İzmir lokma tatlısı kökeni Osmanlı imparatorluğuna kadar uzanmasına karşın bugüne kadar hiçbir değişiklik göstermeden gelmiştir. Genelde sade bir şekilde sunulmasına karşın tarçın Hindistan cevizi ve çikolata sosu gibi süslemelerle de sunumu oldukça yaygındır. İzmir’de yaşayıp ta lokma tatlısını bilmeyen hatta tadına bakmayan insan yok gibidir. Diğer şehirlerden İzmir’e ziyaret eden insanların da en çok tadına bakmak istedikleri yiyecekler boyoz ve lokma tatlısıdır.

Gümüldür Lokma Firması

Gümüldür’de lokma dağıtmak isteyen vatandaşlarımıza kurumsal ve sistemsel bir yaklaşımla faaliyet gösteren bir firmadan bahsedeceğiz. Gümüldür’de lokmacı bulmak kış aylarında özellikle oldukça zordur. Ancak sistemsel bir yaklaşıma sahip olan bir firma yaz kış demeden burada faaliyet gösterebilmektedir.

Sistemsel yaklaşımın temel amacı lokma yapımında ve dağıtımında uzmanlaşmış personelle pazarı kapsamanın ve lokma dağıtımının sürekliliğinin sağlanmasıdır. Bu felsefeye sahip bir firma nerede olursa olsun yoğun bir faaliyet içerisinde olması kaçınılmazdır. Başarılı bir lokma dağıtımının püf noktalarından biriside hızlı ve seri olmakta yatmaktadır. Bir dağıtım seri olduğu ölçüde memnuniyet garantili olmaktadır.

Gümüldür Lokmacı

Gümüldür lokmacısı olarak burada yapmış olduğumuz işlerde belli bir standartı oturtmuş olduğumuzu düşünüyoruz. Bu standart kaliteli ve sağlıklı bir lokmanın seri bir şekilde sunulmasıdır. Lokma dağıtımında seri olmak çok önemlidir. Çünkü yüzlerce kişi sıra beklerken siz görmezden gelip sallanarak iş yaparsanız, bekleyenlerin çoğu çekip gidecektir.

Gümüldür lokmacısının kaliteli ve sağlık üretimi için ilk şart doğru malzemeleri bulup kullanmaktan geçer. Doğru malzemeleri de ancak bu işte yıllarını vermiş bir ustaya sahipseniz gerçekleşmektedir. Lokmacı olmak görünüşte çok kolay gibi gelebilir. Fakat hangi unu nasıl hamur yapacağınızı iyi bilmelisiniz. Şerbetin kıvamını, yağın ısısını artık sezgilerinizle dahi ayarlayabilmek önemlidir.gümüldür lokma

Gümüldür Lokma Fiyatı

Gümüldür’de lokma dağıtımı yaptırmak isteyen vatandaşlarımız ilk olarak lokma fiyatına bakmaktadırlar. Buraya gelen firmaların kimisi aşırı yüksek fiyat istemekte, kimisi ise çok ucuza lokma dağıtımı yaptığını iddia etmektedirler. Gümüldür’de lokma dağıtımının İzmir merkezle aynı olmasına imkan yoktur. Çünkü aradaki mesafe oldukça fazla olup lokma firmasına bir yol maliyeti oluşturmaktadır.

Gümüldür’de normal fiyatlarla hizmet veren birkaç firmadan birisiyiz. Biz yaz kış demeden buranın halkının hayır işlemesi için elimizden gelen desteği ancak bu şekilde gösterebilmekteyiz. Burada lokma dağıtacak vatandaşlarımızdan tek isteğimiz sadece bize erken ulaşıp randevularını çok önceden almalarıdır. Bu sayede burada oluşan talebi belli bir güne yığarak yol maliyetini en aza indirmekteyiz. Bu sayede hem bizim zararımız çok fazla oluşmuyor hem de Gümüldür insanı hayrını işlemiş oluyor.

Gümüldür lokma geleneksel yöntemlerle çalışmakta

Gümüldür lokma firması olarak bu geleneksel ve leziz tatlının en iyi bir şekilde Gümüldür halkına sunulması için elimizden gelen bütün gayreti göstermekteyiz. İzmir lokma tatlısı yapımı basit gibi görünmesine karşın bir deneyim ve becerinin olması gereklidir. Evlerde yapılan lokma tatlısı ile bizim üretmiş olduğumuz tatlı arasında dağlar kadar fark vardır. Hangi malzemelerin kullanılacağı, hamurun kıvamının nasıl olması gerektiği, yağın ısısı ve pişirme süresi gibi püf noktalarının bilinmesi önemlidir.

Gümüldür lokma firmaları artık modern makinalarla lokma dökümü gerçekleştirmekte buda lokmaya şekil vermede çok fazla bir zorlukla karşılaşmadıklarını göstermektedir. Ancak tek bir şartla lokmanın şekli düzgün olabilir o da eğer hamurunuzun kıvamı doğru bir halde ise. Gümüldür’de tatil için gelen hiçbir kimse evde lokma tatlısı yapımı ile uğraşmaz. Zaten hemen her gün birkaç noktada İzmir lokma dökümü ile karşılaşması olasıdır.

Gümüldür’de Lokma Dağıtımı

İzmir lokma tatlısı son zamanlarda başta İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm ülkede tüketiminin arttığı görülmektedir. Gümüldür’de bu etkilenmeden payını almış olup son zamanlarda burada da lokma dağıtım talebi oldukça fazla olmaktadır. Bizde bu talebi karşılamak için çeşitli kampanyalarla desteğimizi sunmaktayız.

Gümüldür’de lokma dağıtımını sağlıklı ve temiz bir şekilde yerine getirmekteyiz. Bütün ürünlerimizde kullandığımız malzemeler birinci sınıf olup, el değmeden bir imalat gerçekleştirmekteyiz. Sizde bu birinci sınıf hizmetten yararlanmak isterseniz İzmir lokma iletişim sayfamızdan numaramıza ulaşabilirsiniz.

Gümüldür lokma