Çeşme lokmaÇeşme sadece İzmir’in değil tüm Türkiye’nin önemli bir turistik merkezidir. Çeşme lokma firması olarak bunun ne gibi bir görev ve sorumluluk anlayışı getirdiğinin farkındayız. İzmir lokma, saray lokma ve diğer faaliyetlerimizi bu sorumluluğun farkında olarak en iyi bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Çünkü burada yapmış olduğumuz hizmetler tüm dünya vatandaşları tarafından görülmekte ve değerlendirilmektedir. Bu da birinci sınıf bir hizmet anlayışının zorunluluğunu ortaya koymaktadır.

Çeşme lokma firması dağıtımlarında seri, temiz ve düzenli olmak zorundadır. Seri olmalı çünkü özellikle yaz aylarında Çeşme sıcağında insanların saatlerce lokma kuyruğunda beklemeleri çok zor olup bu hem dağıtımı yaptıran kişiye hem de lokmanın tadına bakmak isteyen insanların aleyhine bir durum değildir.

Çeşme Lokma Dökümü Çok Farklı

İzmir lokma dağıtımını her yerde temiz bir şekilde gerçekleştirmemize rağmen Çeşme’de bu durum çok daha önem kazanmaktadır. Çünkü yukarıda da değindiğimiz gibi Çeşme ülkemizin dünyaya açılan penceresi gibidir. Özellikle de yabancı ülke insanlarının sokakta verilen bir yiyeceği hele ki ücretsiz dağıtılan bir yiyeceği dikkatle incelemelerine sebep olmaktadır. Dağıtımın başından sonuna kadar düzgün, temiz ve kaliteli bir sunum turistleri oldukça etkileyecek ve ülkelerine döndüklerinde bu şaşkınlıklarını başkaları ile paylaşacaklardır. Bu da ülkemizin tanıtımda ufak da olsa bir rol oynayacaktır.

Çeşme lokma tatlısı geçmişi çok eskilere dayanan İzmir lokma tatlısının birebir aynısıdır. Sadece turizm merkezi olması dolayısı ile değişik sunum şekillerine çikolata soslu, Hindistan cevizli gibi sahiptir. Her ne kadar farklı sunumları olsa da geleneksel İzmir lokma tatlısı her yerde ve her zaman beğenilerek tüketilmektedir. Nedir geleneksel İzmir lokma derseniz un, su ve mayadan oluşan hamurun derin kaptaki Ayçiçek yağında kızartılması ve şerbet ile tatlandırılmasıdır.

Yalnızca İzmir ve etrafındaki ilçelerde değil farklı illerde de İzmir lokma dökümü sıkça icra edilir olmaktadır. Bir geleneğin böylesine yaygın bir şekilde yaşaması bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır.

Çeşme Lokmacı

Çeşme lokmaÇeşme’de lokma dağıtımı yaz kış yapan ender firmalardan birisiyiz. Burası yazın belki de ülkenin tatil merkezi haline gelmekte ve nüfusu 100 kat artmaktadır. Fakat kışın oldukça sakin bir kasaba görünümüne sahiptir. Burada yazın lokma dağıtımı yaptırmak isteyen hayırseverler rahatlıkla lokmacı firması bulabilmektedirler. Fakat kışın buraya gelen firma bulmak oldukça zor olmaktadır. Burada lokma dağıtmak isteyen vatandaşlara uygun çözümler üretmekteyiz.

Çeşme’de yaz aylarında lokma dağıtımını yapacak firmanın ustası işinde çok iyi olmak zorundadır. Çünkü buraya lokma dökmek için aracınızı park ettiğiniz zaman bile hemen yüzlerce kişiden oluşan bir sıra meydana gelir. İşte Çeşme lokmacı ustasının ustalığı bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Çeşme Lokma Fiyatı

Çeşme deyince birçok lokmacının aklına zenginlik gelmektedir. Fakat burada lokma dağıtımı yaptırmak isteyen insanların hepsinin zengin olması söz konusu değildir. Hatta genelde orta halli insanların daha çok lokma dağıtımı yaptırdıkları da bilinmektedir. Böylesi bir durumda Çeşme lokma fiyatının çok yüksek olması beklenmemelidir. Tıpkı İzmir’de olduğu gibi burada da lokma dağıtımı oldukça uygun fiyatlarla yapılmaktadır.

Çeşme’de lokma dağıtımında fiyatın belirlenmesinde en önemli etken buranın İzmir’e olan uzaklığıdır. Bu yüzden buraya gelen lokmacı firmaları ister istemez yol ücreti almaktadırlar. Buda burada lokma dağıtımının fiyatının yüksek olmasına sebep olmaktadır.

Çeşme’de lokma dağıtımı fiyatında birde ucuz rakam veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmalara karşı da dikkatli olmakta fayda vardır. Normalde ucuz gibi görünen bu fiyatların altında kalitesiz bir hizmet veya dolandırıcılık yatmaktadır.

Çeşme’de Lokmacı Seçimi

Çeşme’de yerel olarak faaliyet gösteren lokmacı firması bulunmamaktadır. Burada hizmet veren firmalar daha çok İzmir lokmacı firmalarından oluşmaktadır. İzmir’de buraya gelen firma sayısı ise oldukça azdır. Bunun nedenini de yukarıda bahsetmiş olduğumuz mesafenin fazla olmasıdır. Lokmacılık işi sanıldığı kadar çok para kazandıran bir iş değildir. Bir lokma dağıtımında kazanılan para ancak ustanın günlük masrafını çıkarmaktadır.

Çeşme’de lokmacı seçiminde nelere dikkat etmelisiniz. Bir kere firmanın yasal olup olmadığını kontrol etmeniz size de fayda sağlayacaktır. Yasal olmayan bir firma ile çalışıp sorun da çıkmayabilir. Fakat yasal bir firma ile çalıştığınızda hem daha az sorun çıkar hem de bir sorun çıktığında çözüm için karşınızda bir muhatap bulursunuz.

Sorunsuz, düzgün bir lokma dağıtımı yaptırmak için İzmir lokma iletişim sayfamızı ziyaret ederek telefonumuza ulaşabilir ve bizi arayabilirsiniz.

Çeşme lokma