Buca lokmaİzmir’in en eski olmasına karşın son zamanlarda hız kazanan yapılaşma faaliyeti ile en yeni çehresine kavuşan Buca’da faaliyet gösteren Buca lokma firmaları bu yenileşme hızına ayak uydurmakta zorlanmaktadır. Bir milyonluk bir ilçe için oldukça fazla sayıda firma olmasına rağmen bu işi kaliteli bir şekilde hakkını vererek yapan firma sayısı çok azdır. Bir lokma arabası alan kişi kendini lokmacı zannetmekte tatlı nasıl yapılır nasıl dağıtılır hakkında hiçbir şey bilmeden üretim yapmaktadırlar.

Elbette bu tür firmalar Buca lokma firmasının temsiliyetine sahip değildirler. Ama bu tür firmaların varlığı da sektörde olumsuz bir imajın oluşmasına neden olabilmektedir. Tek amaçları günü kurtarmak olan bu firmaları ayırt etmeniz için size birkaç ipucu verelim. Lokma firması seçiminde ilk olarak çevrenizdekilere sormanız bu tür firmalardan korunmada bir etken olabilmektedir. Çünkü bu tür firmalar ile çalışan birisi nasıl bir üretim yaptıklarını görmektedirler. Kendilerinin memnun kalmadıkları bir firmayı da çevresine önermeleri beklenemez.

Buca Lokma Firması

Bu tür firmaların herhangi bir yasal evrakı da bulunmamakta dolayısı ile bu da ayırt edici bir özellik olmaktadır. Ne bir maliye kaydı ne de gıda ve tarım bakanlığından izin almayan Buca lokma firmaların evraklarını kontrol ederek de kendinizi koruyabilirsiniz. Her yerden kazanç peşinde koşturan bu firmaların açgözlülükleri aynı zamanda en büyük zaafları olabilmektedir. Vergi vermemek için maliye kaydı açtırmayan bir firmadan vergi levhası istediğinizde size söyleyebilecek hiçbir mazereti olmayacaktır.

Bizim gibi yasal firmalar ise vergisini, sigortasını ve bütün kontrollerini sürekli olarak zamanında yaparak Buca lokma firmasının nasıl olması gerektiğini göstermektedir. Dürüstlük ve güven anlayışı ile müşteriye yaklaşımında farklılık yaratan bir firmayız. Bizimle çalışmanın farkını yaşayanlar bizim bir numaralı reklamcımız olmaktadırlar.

Buca Lokma Fiyatı

Buca lokmacılarının belirli bir meslek örgütü bulunmamaktadır. Buda Buca lokma fiyatı konusunda ortak bir kararın olmayışını ve her firmanın kendi başına karar vermesini getirmektedir. Genelde firmalar belirli bir aralıkta hemen hemen birbirine yakın rakamlarla hizmet vermektedirler. Öyle aşırı yüksek lokma fiyatı verene rastlamanız pek olası değildir. Fakat ucuz lokma diye bir şey uyduranlar ne yazık ki burada da bulunmaktadır.

Buca ucuz lokma fiyatı verenlere karşı şüphe ile yaklaşmakta fayda vardır. Biz bu insanlar ucuz fiyat veriyorlar diye onları kıskandığımız için söylemiyoruz bunu. Çünkü ucuz lokma nasıl verildiğini size anlatınca sizde bize hak vereceksiniz.

Bir mal ya da hizmetin ucuza satılması için genel kural olarak maliyetinin ucuz olması gerekmektedir. Maliyeti ucuzlatmanın yolu da kullanılan hammaddenin ve işçiliğin ucuza elde edilmesi gerekmektedir. Bunu ucuzlatmanın yolu da bir alt kalitede mal ya da işçilik kullanmaktır. Bu bütün sanayi üretimi için genel geçerli bir kuraldır.

Buca Lokmacı

buca lokmaBuca’da hayır için lokma döktürmek isteyen vatandaşlarımız Buca lokmacı firması arayışlarını internet üzerinde yaptıklarında bir sürü soru işareti kafalarında oluşmaktadır. Hangi firma ile çalışacaklarını bir türlü karar verememektedirler. Kimi firmalar en ucuz lokmayı ben döküyorum demekte kimi firmalar da en güzel lokmayı ben dağıtıyorum demektedirler. Bizim size tavsiyemiz yukarıda da söylediğimiz gibi ucuz lokma dökenlerden uzak durunuz. Ben güzel lokma dağıtıyorum diyenin de referanslarına bakın.

Buca lokmacı firmalarının sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu lokmaya olan talebin oldukça fazla olduğunu göstermektedir. Elbette bu telebin karşılaması için yeni firmaların kurulması çok güzel bir durumdur. Fakat bu talebi yasal olmayan şekilde karşılayan firmaların bulunduğu da üzücü bir gerçektir. İzmir lokma sektörünün genel bir sorunu olan korsan firma sorunu ne yazık ki burada da devam etmektedir.

Buca Lokma Dağıtımında Uyarılar

Buca lokma dağıtımında size ilk yapacağımız uyarı yasal ve meşru bir firma ile çalışmanızdır. Bu hem sizin hem de misafirleriniz için sağlıklı bir tercih olacaktır.

Buca lokma firması arayışında iseniz, bizim ile çalışıp çalışmama kararınız elbette size aittir. Fakat mutlaka bilgi alınız. Lokma adı altında döndürülen dolaplara dair, hırsızlığa dair doğru bilgi edininiz. Bilgi edinmeden sağlıklı karar veremeyebilirsiniz. Ne olduğu belirsiz un veya şeker ya da undan yapılmış tatlandırılmış hamuru lokma zannedebilirsiniz.

Buca lokma firması arıyorsanız önce fiyata değil kaliteye, ustalığa bakmak da kesinlikle haklısınız. 300 TL, 100 TL ye bakmadan önce sağlıklı olup olmadığına, kullanılan malzemelerin kalite kontrol belgelerine, hijyene, ustalığa dikkat etmek elbette Buca lokma için doğru yöntemdir.

Düzgün ve sorunsuz bir hayır işlemek istiyorsanız İzmir lokma iletişim sayfamızdan numaramızı alarak bize ulaşabilirsiniz.

 

Buca lokma