Bergama lokma firması olarak genelde İzmir lokma, saray lokma gibi ürünler üretmemize karşın sadece ramazanda tüketilen zülbiye tatlısı üretimimizi de isteğe bağlı olarak üretmekteyiz. Bergama ilçesinde kuşaklardan beri yürütmüş olduğumuz tatlıcılık ve pastacılık mesleğinin bir dönüşümü sonucunda mobil İzmir lokma hizmeti vermekteyiz.

Özel olarak hazırlanan hamurdan yapılan Bergama lokma tatlısı kökeninin Osmanlıya kadar olduğu söylenmektedir. Gerek Anadolu insanının paylaşımı sevmesi gerekse de islamiyetin etkisi ile özel günlerde dökümü ve dağıtımı oldukça fazla olan bir üründür. Bergama halkının hem İzmir lokma tatlısını çok sevmesi hemde yüksek paylaşım değerlerine sahip olması lokmanın yoğun olarak tüketilmesine neden olmaktadır.

Bergama lokma Ramazanda çok farklı

Ramazan’da Zülbiye tatlısı üretiminden bahsetmiştik. 1800’lü yıllardan Şam kökenli bir tatlı olduğu söylenmektedir. Ramazanda yoğun olarak tüketildiği için diğer bir ismi de ramazan tatlısıdır. Şu sıralar kilosu 15TL civarında satılmaktadır. Ramazanda çevre il ve ilçelerde bu tatlıya yoğun bir talep olmaktadır. Bergama lokma firması olarak isteğe bağlı olarak zülbiye tatlısı üretimi de yaptığımızı belirtelim.

Gerek Bergama lokma tatlısı gerekse de zülbiye tatlısı, ya da irmik helvası gibi imalatların taze olarak tüketilmesi gerekmektedir. Buda yerinde üretim ve tüketimin çok önemli olması anlamındadır. Bu yüzden İzmir lokma imalatında devrim niteliğinde olan araçlarımızla istenilen her yer ve zamanda lokma dökümü gerçekleştirmekteyiz.

İzmir lokma ve diğer tatlı üretimlerimizde her zaman için en iyi ürünleri kullanmak bizim imalat anlayışımızın bir parçasını oluşturmaktadır. Böylece hem lokma dağıtımı yaptıran kişinin memnuniyeti üst seviyede olmakta hem de lokma yiyen vatandaşlarımız gönülden dua etmektedirler.

İnternette çok farklı Bergama lokma fiyatı ile karşılaşmanız olasıdır. Bunun birinci sebebi lokma dökümünde kullanılan malzemelerin farklılığıdır. İkinci neden ise Bergama’nın İzmir’e olan uzaklığı olup birçok firmanın İzmir’den gelmesi ve yol ücretinin lokma fiyatına yansımasıdır.

 

Bergama lokma