Bergama lokmaBergama lokma firması olarak genelde İzmir lokma, saray lokma gibi ürünler üretmemize karşın sadece ramazanda tüketilen zülbiye tatlısı üretimimizi de isteğe bağlı olarak üretmekteyiz. Bergama ilçesinde kuşaklardan beri yürütmüş olduğumuz tatlıcılık ve pastacılık mesleğinin bir dönüşümü sonucunda mobil İzmir lokma hizmeti vermekteyiz.

Özel olarak hazırlanan hamurdan yapılan Bergama lokma tatlısı kökeninin Osmanlıya kadar olduğu söylenmektedir. Gerek Anadolu insanının paylaşımı sevmesi gerekse de İslamiyet’in etkisi ile özel günlerde dökümü ve dağıtımı oldukça fazla olan bir üründür. Bergama halkının hem İzmir lokma tatlısını çok sevmesi hem de yüksek paylaşım değerlerine sahip olması lokmanın yoğun olarak tüketilmesine neden olmaktadır.

Bergama Lokma Firması

Bergama halkından oldukça fazla sayıda lokma dağıtım talebi almaktayız. Burada yerleşik olarak bir lokma firması var mı yok mu bilmiyoruz. Fakat halkın bize olan ilgisinden anladığımız kadarı ile burada bir lokmacı açığı söz konusudur. Bunda Bergama’nın İzmir’e olan uzaklığı da büyük bir etkendir. Uzaklıktan dolayı buraya hiçbir lokma firması gelmek istememektedir. Burada bir lokma dökümü için gereken ücret fazlası ile verilse bile, lokmacının bütün günü gittiği için o günü zarar olarak kapatacaktır.

Bu yüzden Bergama lokma firması olmak oldukça zordur. Fakat lokmacılık sadece bir iş kolu değildir. Bu işi yapan insanlar manevi olarak ta gönülden bağlıdır. Bu maneviyatta yeri geldiğinde zararına lokma dağıtımına yol açabilmektedir. Fakat lokmacının hayatını sürdürebilmesi için para kazanması da gerekmektedir. İşte biz buna farklı çözüm yolları geliştirdik. Buradaki lokma dağıtımlarını toplu bir şekilde yaparak hem bizim hem de hayırsever vatandaşın zarar etmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz.

Bergama Lokmacısı

Bornova lokma firması olmak yukarıda söylediğimiz nedenden dolayı oldukça zordur. Burada faaliyet gösteren az sayıda Bergama lokmacısı olarak buranın halkının her zaman yanında olduğumuzu bilmelerini isteriz. Birinci sınıf üretimimizle sağlıklı ve lezzetli lokma dağıtımları gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimizde kullandığımız malzemelerimiz her dem taze ve doğal ürünlerden özenle seçilmektedir.

Bergama lokmacısı olarak buranın halkının alım gücünün ne olduğu konusunda bir fikre sahibiz. Bu yüzden de burada lokma dağıtım fiyatlarımız makul ve herkesin alabileceği seviyelerde olmaktadır. Bazılarının yaptığı gibi ucuz lokma dağıtımı diyerek insanları kandırmıyoruz.

Bergama lokma Ramazanda çok farklı

Bergama lokmaRamazan’da Zülbiye tatlısı üretiminden bahsetmiştik. 1800’lü yıllardan Şam kökenli bir tatlı olduğu söylenmektedir. Ramazanda yoğun olarak tüketildiği için diğer bir ismi de ramazan tatlısıdır. Şu sıralar kilosu 15TL civarında satılmaktadır. Ramazanda çevre il ve ilçelerde bu tatlıya yoğun bir talep olmaktadır. Bergama lokma firması olarak isteğe bağlı olarak zülbiye tatlısı üretimi de yaptığımızı belirtelim.

Gerek Bergama lokma tatlısı gerekse de zülbiye tatlısı, ya da irmik helvası gibi imalatların taze olarak tüketilmesi gerekmektedir. Buda yerinde üretim ve tüketimin çok önemli olması anlamındadır. Bu yüzden İzmir lokma imalatında devrim niteliğinde olan araçlarımızla istenilen her yer ve zamanda lokma dökümü gerçekleştirmekteyiz.

Bergama’da Lokma Dağıtımı

İzmir lokma ve diğer tatlı üretimlerimizde her zaman için en iyi ürünleri kullanmak bizim imalat anlayışımızın bir parçasını oluşturmaktadır. Böylece hem lokma dağıtımı yaptıran kişinin memnuniyeti üst seviyede olmakta hem de lokma yiyen vatandaşlarımız gönülden dua etmektedirler.

Bergama’da lokma dağıtımında ucuz lokma fiyatı verenlere karşı dikkatli olmanız en başta sizin için yarar sağlayacaktır. Burada lokma dağıtımının belli bir bedeli vardır. Ve bu bedelde oldukça fazladır. Bunun kısaltmanın yolu ucuz fiyat vererek yapılması mümkün değildir.

İnternette çok farklı Bergama lokma fiyatı ile karşılaşmanız olasıdır. Bunun birinci sebebi lokma dökümünde kullanılan malzemelerin faklılığıdır. İkinci neden ise Bergama’nın İzmir’e olan uzaklığı olup birçok firmanın İzmir’den gelmesi ve yol ücretinin lokma fiyatına yansımasıdır.

Lokma Dağıtacak Vatandaşlarımıza Bilgilendirme

Lokma Dağıtımı yapacak vatandaşlarımız şunu iyi bilmelidirler. Lokmanın belli bir maliyeti vardır. Hele bu Bergama’da oldukça yükseğe çıkmaktadır. Bunun altında fiyat veren firmalara karşı şüphe ile yaklaşmakta fayda vardır.

Burada lokma dağıtımı yapacak firmanın temiz ve sağlıklı bir imalat yaptığından emin olunuz. Firma her türlü denetime açık, yasal bir firma olmalıdır.

Hayrınızın tam anlamı ile yerine ulaşmasını istiyorsanız İzmir lokma iletişim sayfamızdan bizimle temasa geçiniz. Size gerekli açıklamaları yapacak profesyonel ustalarımız her zaman için sizi beklemektedir.

Bergama lokma