Lokma alabilmek için dahi insanların sırada kavga ettiklerine şahit olmak hiç hoş değil. Otobüs sırasına, metro sırasına girmeyi bilmediğimiz ortadır. Malum her gün her saat o sıralarda kavga çıkar. Biri diğerinin önüne geçmek için fırsat kollar. Hele hastanelerde doktor sırası bekler iken dahi hasta halleri ile o kuyrukta yaşanan kavga rezaletleri insanın aklından çıkmıyor. Artık elektronik sıra getirdiler. Ona rağmen hala bazen sıra kavgasının yaşandığına tanıklık ediyorum.

Tabeladaki numaran gelmeden senin önde olmanın anlamı yok, tabelada ki sıraya göre doktora muayeneye çağırıyorlar durumunu anlatamıyorsun. Olsun ben önde bekleyim de cevabını alıyorsun. Önde beklediğinde gerçekten fırsatını bulur bulmaz doktorun odasına dalıyor. Tabi sırası gelmediği için doktor geri gönderiyor. Geri geldiğinde dahi yine o sıranın en başına geçiyor. Bu inanılması güç görüntü hala devam ediyor. Komik mi, trajik mi nasıl bir ruh hali anlamak zor! Hal böyle olunca her kese yetecek lokma var diye defalarca bağıran, anons eden lokma dağıtan ustanın feryadına rağmen hala kuyrukta bir öne geçme çabası oluyor. Koca insanlar hayır için geldikleri lokma kuyruğunda hayırla lokma almayı bilemiyorlar.

Lokma kuyruğunda sıraya girmek

Nakliyatçıyız eşya götürdüğümüz de bazen yolda bazen cami de bazen ev önlerinde lokma kuyruğu ile karşılaşıyoruz. Fırsatımız olursa biz de kuyruğa giriyoruz. Yaptığımız işte kuyruk sorunun olmamasına da seviniyoruz. Taşıma işiniz de bize ulaşmak isterseniz işte iletişim bilgilerimiz. Biz daima ulaşılabilir durumdayız. Daima taşımaya hazır haldeyiz. Bizim hizmetimiz budur.

Lokma dağıtımı sırasında bütün bu düşünceler aklımdan geçti. Hayır için yapılan bu tür işlerin çoğalması elbette ülkemiz insanların birbirleri ile daha yakından tanıması ve kaynaşmasına  yol açacaktır. Kuyruk sırasını ziyaretçi sayfası bulduğum için eleştiri öneri için ve fikirlerimi paylaşmak için yazdım. Lokmanın her şeyi çok anlamlı, her şeyi çok güzel! Lokmacı arkadaşlara işlerinde başarı ve kolaylık dilerim.