İstanbul Türkiye’nin lokomotif şehridir. Hemen her şeyi bulmak mümkündür. Lokma tatlısı yemek istediğinizde ise koskoca şehirde birkaç yer dışında bulmanız çok zordur. İzmir ise  daha küçük bir şehir olmasına rağmen lokma yemek istediğinizde kısa bir şehir turundan sonra lokmaya ulaşmanız söz konusudur. Üstelik bu lokmaya bir kuruş ücret ödemeden sahip olursunuz. Bir farkı daha vardır iki şehir arasındaki lokmada İzmir’de sıcak sıcak yersiniz, İstanbul’da ise şansınıza kalmıştır.

Evet, lokma İzmir’de bedava dağıtılan bir yiyecektir. İzmir lokmacı denilen firma ya da kişiler tarafından hayırsever bir vatandaşın isteği doğrultusunda dağıtımı söz konusudur. İzmir halkı öylesine benimsemiştir ki lokma dağıtma geleneğini hemen her olayda lokma dağıtmak, acısını sevincini başka insanlarla paylaşmak istemektedirler.

İzmir’de Her Yerde Lokma Yemek Mümkündür

İzmir lokmaHal böyle olunca İzmir lokma tatlısını İzmir içinde her yerde tüketmek şansı doğmuştur. Firmamız uzun yıllardan beri sürdürdüğü pastacılık ve tatlıcılık faaliyetlerinin evrimleşmesi sonucunda mobilize bir şekilde lokma döküm işini gerçekleştirmektedir. Hızlı, temiz ve lezzetli lokmanın doğru adresi biziz. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz işlerde de görüleceği üzere müşteri memnuniyeti bizim için ön planda yer almaktadır.
Sadece lokma tatlısı değil pilav dağıtımı, helva dökümü ve İzmir saray lokma dökümü gibi hizmetlerimizde mevcuttur. Bu hizmetlerimizden yaralanmak için önceden randevu almanızı tavsiye ederiz. Çünkü lokma dökümü İzmir’de çok yoğun olduğu için önceden randevu almak size bir avantaj sağlayacaktır.

Lokma Firması Her Yerde

Bütün imalatlarımızda her zaman için kaliteli malzeme kullanıp kaliteli bir ürün ortaya çıkarmaktayız. Bu doğrultuda da İzmir lokma fiyatı oluşmakta korsan firmaların verdiği abuk sabuk rakamlara dikkat etmek gereklidir. Çünkü bu firmaların fiyatına aldanıp lokma döktürenlerin memnuniyetsizliği de bilinen bir gerçektir.

Lokma firması olarak İzmir’in her yerine lokma dağıtımı yapmaktayız. Kaliteli ve sağlıklı bir lokma dağıtımı yapmaktayız. Bu amaçla tercih ettiğimiz yol, yeni ürün geliştirme veya ürün çeşitlendirme işlemlerinin mevcut durumda önemli bir gelişmeye neden olması ve sadece eski ürünlerinin yerine ikame edilmektense yeni müşteri ve pazarlar kazanılmasına yol açmalarıdır.

Lokma Firmasının Önemi

Kurumsal anlayışa sahip firma düzenli bir şekilde artan gelişmeler kaydederek mevcut ürünleri yenileri ile ikame eder ama bu ürünler müşterilere belirgin bir şekilde artı fayda sağlayan ürünler olmaz. Veya daha tehlikeli bir uygulama ile ( ki bu uygulamaya daha nadir rastlanmaktadır) firma, yüksek satış hacmine sahip olan ve olgunluk çağında bulunan bir ürünün satışına son verip yeni ürünün toplam satışlar içinde daha yüksek bir hacim elde etmesine izin verebilir.

Bazı lokma firmaları, yeni ürün ve hizmetlerin mevcut ürün ve hizmetlere oranla belirgin bir gelişme sağlanmasına yol açıp açmadığını anlayabilmek için yeni ürün ve hizmetlerin fiyat ve brüt karlılıklarını incelemektedir. Bu incelemedeki temel varsayım, müşteriler tarafından daha yüksek değer biçilen ve daha fazla kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerin mevcut olan olgunluk çağındaki ürünlerden daha yüksek bir karlılık sağlayacağıdır.

Yeni Lokma Dağıtım Uygulamaları

Lokma firmalarının tamamıyla yeni ürünler geliştirmesi, çok yüksek maliyetler ve uzun süreler gerektirmeyebilir. Fakat bunların beğenilmesi ve yaygınlaşması uzun bir zaman alabilir. Özellikle uzun bir ürün geliştirme süresi gerektiren, ürünlerin her biri için devletin ilgili bakanlıklarından onay alınması şart olan ilaç ve tarım kimyasalları sektörlerinde bu durum daha da belirgindir. Sürdürme aşamasında olan lokmacılar, mevcut ürünlere yeni uygulama alanları yaratmayı gelirleri arttırmak için daha kolay bir yöntem olarak görebilirler.

Örneğin bir ilacın yeni bir hastalığın tedavisinde de etkili olduğunu bulmak veya ürettikleri tarım kimyasalının zararlılardan korumakta etkili olduğunu bulmaktır. Veya ürettikleri tarım kimyasalının zararlılardan korumakta etkili olacağı yeni bir ürün bulmak gibi. Mevcut ürünlerin yeni alanlarda da kullanılması için, firmanın mevcut ürünün bileşimini değiştirmeden, güvenirliliğini kanıtlamak zorunda kalmadan ve üretim işlemlerinde bir değişiklik yapmadan yeni uygulamada da etkin olduğunu ispatlaması gereklidir. Eğer ürünlere yeni kullanım alanları yaratılması bir amaçsa, yeni uygulamalarla ulaşılması hedeflenen satış oranları kurumsal anlayış için faydalı bir ölçü olacaktır.