Sağlığa ve hijyene dikkat etmeyen lokmacılara karşı aslında bilgi paylaşmak için yazmak istiyorum. Sahi lokmacılar kullandıkları unun, şekerin, yağın markasını açık çıplak gözle rahat görülebilecek yerde sergilerler. Yine tüm lokma imal çalışmalarını insanların rahat görebileceği şekilde yaparlar. Başlarına aşçı şapkası ellerine eldiven ağızlarına ise maske takarlar. Kullandığı unun şekerin yağın markasını gizleyen lokmacılar ile çok yoğun karşılaşıyorum. Hayır işi yapıyorsun kardeşim ne ucuz olsun markasız olsun diye yurttaşın sağlığından mı çalıyorsun.

Hijyen olmayan lokmacıya dikkat

Hayır lokmasını veren insan senin bu yaptığını biliyor mu, onu da mı kandırıyorsun? Esnafız ve esnaflığın kirli pis hilelerini biliriz. Sorduğunda bilmek zorunda mısın diye pişkinlik yapanlar dahi var. Yediğimi ne yediğimi bilmek istemem normal değil mi? Başına aşçı şapkası takmanın ağzına koruyucu maske kullanmanın, ellerine eldiven geçirmenin maliyeti yok değil mi? Koruyucu ciddi faydası var. Üstelik seni de koruyor. Neden aşçı şapkan yok, neden maske ve eldiven kullanmıyorsun dediğinde beğenmiyorsan yemezsin zorla mı cevabını duyduğum dahi oldu. Bu senin lokantan, restoranın değil ki bana böyle söyleyebilesin. Bu hayırsever yurttaşın sana parasını ödeyerek dağıttırdığı hayır lokmasıdır. Ben senin için değil hayırsever yurttaş için onun lokmasını yemek hayrına dua etmek için buradayım ne demek istemezsen yemezsin senin bunu demeye hakkın var mı?

Bizim sektörümüz de de işini böyle yapan firmalar var aslında ne kendine ne işine ne de karşı tarafa saygısı olmayan firmalar ve insanlar var. Taşıma işinizin önce saygılı ve profesyonel olmasını isterseniz bilgilerimize bakabilirsiniz. Daha detay ve kapsamlı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

İzmir lokma döküm ve servisi içini insanı imrendirecek kadar güzel yapan lokma ustalarına haksızlık etmeyelim. Hem sağlıklı hemde leziz döküm yapan bu ustaların elinden çıkan lezzetin tadına bakmadan geçmeyin. Bizim sağlığımızı bizden daha fazla düşünerek lokma yapan ve sunan hayırlı lokmacılara buradan teşekkür ediyorum.