Anadolu insanı hayır işlemeyi oldukça seven bir halktır. Gerek geçmişten gelen geleneklerin etkisi gerekse de İslamiyet’in etkisi ile başkalarına iyilik yapmak, yardımda bulunmak, bir şeylerini paylaşmak bu halkın ortak bir özelliğidir. Ülkenin neresine giderseniz gidin bu etkileri görmek mümkündür. Hayır işlemek için de en iyi araçlardan birisi olan İzmir lokma tatlısı bir çok yerde ya kullanılmakta veya kullanılmaya başlanmaktadır.

İzmir’de yaygın olarak kullanılan bu tatlı bütün İzmirlilerin gönlünde taht kurmuş bir yiyecektir. Lokma tatlısının özü itibari ile hafif, lezzetli ve ucuz oluşu onun bu kadar yaygın kullanılmasındaki önemli sebeplerden birisidir. İster tok isterseniz de aç karnına yediğinizde dahi her hangi bir rahatsızlık ya da iştah kesme gibi olumsuz bir etkiye rastlamanız olası değildir.

Hayır İçin İzmir Lokma Dağıtımı

Eskiden evlerde insanların kendilerinin yaptığı lokma tatlısı ev ve şehir yaşamının değişmesi ile birlikte sadece bu işi yapan İzmir lokmacı dediğimiz insanlar tarafından yapılmaya başlanmıştır. Genellikle pastacılık veya tatlıcılık mesleğinden gelen bu firmaların lezzet ve tat farklılıkları bulunmasına karşın üretimde genelde aynı prensiplerle çalışmaktadırlar.

Hayır için İzmir lokma dağıtımı yapan firmaların sayısı son zamanlarda oldukça artmıştır. İzmir’deki bu gelişme ister istemez diğer şehirleri de etkilemiş ve buralarda da lokma dağıtımı görülmeye başlanmıştır. İzmir’deki şekliyle beğenilip diğer şehirlere de yaygınlaşması elbette güzel bir durumdur. Buradaki lokma dağıtımlarının nasıl yapıldığını elbette bilmiyoruz. Fakat başka şehirdeki insanların da yardımlaşma ve dayanışma duygularının dışa vurumunun görünmesi oldukça güzeldir.

izmir saray lokma

Hayır Lokma Dağıtım Fiyatları

Hayır lokması dağıtımında vatandaşların en çok dikkat ettiği konuların başında lokma fiyatları gelmektedir. Bunun altında yatan neden belki de sosyolojinin konusudur. Bizim burada dikkat çekmek istediğimiz nokta insanların fiyata çok fazla dikkat etmesi gerektiğidir. Çünkü sadece rakamsal olarak aşağıda olan bir fiyatın cazipliği tartışma konusudur.

İzmir’de lokmaya olan talep son zamanlarda oldukça büyük bir artış göstermiş bunun sonucunda da pek çok yeni lokma firması sektörde boy göstermeye başlamıştır. Bu yeni firmaların birçoğu ne yazık ki işten pek anlamamakta sadece bir araç alarak bu işi yapabileceklerini düşünmektedirler. Düşük İzmir lokma fiyatı vererek kendilerini var etmeye çalışan bu firmalardan lokma döktüren hayır sever vatandaşlarımız bin pişman olmaktadırlar.

Lokma Firmasının Önemi

Hayır için lokma dağıtımında en önemli olay lokma firmasının işini nasıl yaptığıdır. Bazı firmalar vardır birinci sınıf bir işçilik ortaya koyar bazı firmalar vardır yaptığı bütün lokmalar çöpe gider. Bazı firmalar ürünlerinde en iyi malzemeyi kullanırken bazı firmalar ürün seçiminde son derece özensizdirler.

Firmamız yaklaşık olarak otuz yıllık bir zaman süresince babadan oğula geçen mesleği daha da iyi yerlere taşımak için son sistem araç ve gereçlerle hizmet vermektedir. Gerek İzmir saray lokma gerekse de diğer ürünlerimizde her zaman için en taze ve kaliteli malzemeleri kullanmaya özen göstermekteyiz. Yapmış olduğumuz işler yapacaklarımızın teminatıdır. izmirlokmaci.net firmasına başarılar dileriz.

Kurumsal Lokmacının Önemi

Lokma dağıtımında seçeceğiniz firmanın kurumsal olması son derece önemlidir. Lokmacının gerek hayır sahibine gerekse de vatandaşlara yaklaşımı kurumsallık boyutunda farklı bir anlam taşımaktadır. Kurumsal anlayışa sahip bir firma ile lokma dağıtımı çok başka bir boyutta yaşanmaktadır. Bir kere karşınızda muhatap aldığınız kişiler sizin ne istediğinizi nasıl istediğinizi hemen anlayan insanlardır. Kullandıkları dil sıradan bir esnaf ağzı olmayıp anlayış ve nezaket üzerine kuruludur.

Kurumsal bir lokmacının kuşkusuz en büyük önemi yasal bir firma olmasında yatmaktadır. Yasal bir firma ile çalıştığınızda hem vermiş olduğunuz para vergi olarak size geri dönmekte dolaylı olarak. Hem de hiçbir şekilde her hangi bir mesuliyet altına girmezsiniz. Kurumsal anlayışa sahip olmayan bir firma ile çalıştığınızda ise sürekli olarak firmayı denetlemek ne yapıyor nasıl yapıyor sorgulamak zorunda kalırsınız.